ХV Міжнародний економічний форум «Україна сьогодні: інвестиції, бізнес, відповідальність»09.10.2015

8-9 жовтня у Львові відбувся ХV Міжнародний економічний форум  «Україна сьогодні: інвестиції, бізнес, відповідальність». Форум, як одна з найкращих дискусійних та переговорних площадок Львівщини, зібрав понад 400 учасників, серед яких представники дипломатичних установ країн ЄС і Канади, органів державної та місцевої влади, наукових установ, громадських організацій, фінансових установ, бізнес структур Польщі, Угорщини, Словаччини, Німеччини, Латвії, Австрії та ін. Від НІСД участь у Форумі прийняла Єгорова Ольга (старший науковий співробітник Регіонального філіалу НІСД в м. Ужгороді).

 

 

В рамках цьогорічного Форуму відбулося загальне пленарне засідання, тематичні секції щодо туризму та відновлювальної енергії та ресурсів, міжнародна конференція щодо індустріальних парків і розвитку промисловості, брифінг для журналістів, а також підведено підсумки конкурсу-промоції львівського підприємництва «Обличчя міста 2015» та підписано низку угод.


На пленарному засіданні, яке модерував Олександр Шлапак (президент Польсько-української господарчої палати), обговорено поточний економічний стан України, зміни інституційного середовища  та інвестиційний клімат в країні в умовах військових дій на Сході. З доповідями на пленарному засіданні виступили Роман Ващук (Надзвичайний та Повноважний Посол Канади В Україні), Яцек Пєхота (екс-міністр економіки Польщі), Олег Синютка (голова Львівської ОДА), Андрій Садовий (Львівський міський голова), Петро Колодій (голова Львівської обласної ради), Михайло Непран (Віце-президент ТПП України), Юлія Стефанишина (партнер, керівник групи консультування з управління будівельними проектами KPMG в СНД) та Вікторія Гриб (директор департаменту зі сталого розвитку ДТЕК).

 

Керівники Львівської ОДА та м. Львів проінформували присутніх про роботу з інвесторами в області. Для залучення потенційних інвесторів та створення максимально сприятливих умов для бізнесу в Львівській області  регулярно проводяться різноманітні заходи, форуми, конференції, інвестиційні ярмарки, інвестиційні сніданки, створюється мережа  індустріальних парків тощо. Велика увага приділяється підтримці бізнесу, який вимушено «мігрував» з Донбасу. Андрій Садовий наголосив на тому, що серед міст України Львів є найбільшим партнером ЄБРР. Він назвав низку проектів, які є пріоритетними для міста, зокрема, будівництво заводу по глибинній переробці сміття, паркінгів, готелів.  На його думку ТПП мають більш активно лобіювати інтереси вітчизняних товаровиробників, а посольства України мають виступати промоутерами української  продукції на міжнародній арені.

 

В рамках міжнародної конференції щодо індустріальних парків і розвитку промисловості були розглянуті  законодавчі та регуляторні умови розвитку індустріальних парків в Україні;  успішний  європейський досвід щодо функціонування індустріальних парків; презентовано концепції і плани розвитку індустріальних парків в Новому Роздолі, Кам'янка-Бузькій та Яворівському районі Львівської області та ін.

 

 

З основними доповіді ми виступили Ігор Николин (виконавчий директор Асоціації Індустріальних парків України, Норберт Моруч (президент Асоціації індустріальних парків Угорщини), Тетяна Коротка (заступник бізнес-омбудсмена), Володимир Власюк (директор ДП «Укрпромзовнішекспертиза»), Василь Федюк (Експерт проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», Ростислав Замлинський (перший заступник голови Львівської ОДА),  Іван Карпа (голова Яворівської районної ради), Володимир Туз (міський голова Нового Роздолу), Олег Омелян (міський голова Кам'янка-Бузької) та інші.

 

За підсумками роботи конференції філіалом буде підготовлено аналітичний матеріал  щодо поточних перешкод по створенню індустріальних парків в Україні для Адміністрації Президента України та інших органів державної влади.

 
читайте також:
03.02.2016 Презентація документального фільму "РЕВОЛЮЦІЇ"
24.11.2015 «Прикордонні діалоги 2015» у більш широкій Європі
29.10.2015 Відбулося засідання круглого столу на тему: «Концептуальні засади розвитку системи забезпечення національної безпеки України»
02.10.2015 Ініціативи Президента України у сфері зовнішньої політики стали предметом зустрічі експертів НІСД та студентів-міжнародників УжНУ
22.09.2015 Зустріч науковців та експертів краю в форматі «за чашкою чаю» з Надзвичайним і Повноважним Послом Словацької Республіки в Україні Юраєм Сівачеком